Jenga to gra, w której uczestnicy muszą utrzymywać tor wyścigowy z klocków na swoich samochodach. Kto pierwszy przejedzie cały tor, wygrywa. Jenga jest łatwa do nauczenia się i można ją grać w każdym miejscu.

Aby zagrać w Jenga, potrzebujesz:

-Klocki Jenga lub inne podobne klocki (można je kupić w sklepie lub zrobić samemu)

-Pionek lub inny element do oznaczania początku i końca toru wyścigowego

-Dwie osoby lub więcej

Przed rozpoczęciem gry ustalamy, kto będzie startował jako pierwszy. Można to zrobić na przykład poprzez rzut monetą. Pamiętaj, aby odpowiednio oznaczyć początek i koniec toru wyścigowego – możesz użyć do tego pionka lub innego elementu.

Następnie pierwszy gracz bierze jeden klocek i umieszcza go na swoim samochodzie tak, aby był widoczny dla drugiego gracza. Drugi gracz robi to samo. Kolejno gracze biorą po jednym klocku i umieszczają go na swoim samochodzie tak, aby był widoczny dla drugiego gracza. Gra toczy się tak długo, aż jeden z graczy przejedzie cały tor lub aż któryś z graczy nie będzie mógł już poruszać swoim samochodem ze względu na brak miejsca. Wtedy ten gracz przechodzi do etapu demolki i musi rozbierać swój tor, łapiąc po jednym klocku z każdego rzedu i umieszczając go na tym samym miejscu co poprzedni. Gracze nadal biorą po jednym klocku i umieszczają go na swoim samochodzie tak, aby był widocznyn dla drugiego gracza, dopóki jeden z nich nie skompletuje całego toru lub aż obaj nie bior aktualnie demolk . Wygrywa osoba, która pierwsza skompletuje cały tor.

Zasady gry

Jenga to gra, w której używa się 54 klocków drewnianych, każdy o wymiarach 6x2x1 cala.

Klocki są układane na sobie w trzech rzędach po 9 klocków, a następnie przykryte drugim rzędem analogicznym do pierwszego.

Każdy z graczy bierze jeden klocek z jednego z końców trzech rzędów i umieszcza go na górze budowli tak, aby powstał nowy wiersz identyczny do poprzednich.

Jeśli gracz popełni błąd przy układaniu klocka, musi oddać swoją turę kolejnemu graczu.

Gra toczy się do momentu, aż jeden ze stojących na górze rzędów runie – wtedy wygrywa ten gracz, który doprowadził do tego stanu.

Jak się bawić

Jenga to gra, w której używa się 54 klocków. Każdy z nich ma wymiary 2x1x1 cala. Aby zbudować wieżę, klocki układa się na sobie jednym rzędzie, a następnie na przemian po jednej stronie i drugiej. Kiedy wieża osiągnie wysokość 18-22 cali, można zaczynać grę.

Celem gry jest ściąganie klocków ze środka wieży i umieszczanie ich na jej szczycie. Prowadzi się ją tak długo, aż któryś z graczy spowoduje jej upadek. Wtedy przegrywa.