Drewnianych o wymiarach 2x4x8 cm, które są układane na sob

  1. Jenga to popularna gra, w której używa się 54 klocków drewnianych o wymiarach 2x4x8 cm. Klocki są układane na sobie w trzech rzędach po sześć, a następnie przykrywane dwoma rzędami po trzy.
  2. Celem gry jest utrzymanie takiego układu przez jak najdłuższy czas, aż do momentu aż któryś z graczy się podda lub upuści konstrukcję.
  3. Jenga wywodzi się z Afryki i pierwszy raz została opisana w 1982 roku przez Briana Taylora i Paula Treffera.
  4. Do dziś ta prosta gra cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych na całym świecie.

Gra, w której używa się 54 klocków

Jenga to gra, w której używa się 54 klocków. Klocki są trzymane na stosie i gracz musi bez zrzucania stosu, wybrać jeden z nich i odłożyć go na szczycie. Celem gry jest utrzymanie stosu przez jak najdłuższy czas, aż do momentu aż któryś z graczy spowoduje jego runięcie. Jest to świetna gra dla całej rodziny, ponieważ każdy może się w nią bawić.

Jenga – gra polegająca na budowaniu wieży z klocków

Jenga – gra polegająca na budowaniu wieży z klocków. Jest to gra dla 2-4 osób w wieku od 6 lat. Każdy gracz musi po kolei wyjmować jeden klocek ze stosu i układać go na szczycie, tak aby utrzymał się on bez poruszenia. Jeśli graczowi uda się to, otrzymuje on punkt, a jeśli nie – traci punkt. Kiedy któryś z graczy straci 3 punkty, przegrywa grę.

Jenga – najpopularniejsza gra planszowa na świecie

Jenga to gra, która polega na układaniu wieży z klocków. Gra jest bardzo popularna na całym świecie i cieszy się dużą popularnością wśród ludzi w różnym wieku. Jest to idealna gra dla osób, które lubią się skupiać i myśleć strategicznie. Jenga to także świetna gra dla całej rodziny, ponieważ można ją bardzo łatwo nauczyć się grać.